PROJEKT „TUČŇÁCI“

ZŠsp. IV  únor 2014

Projekt probíhal v průběhu měsíce února. Žáci se během jednotlivých hodin zaměřených na toto téma naučili vyhledávat základní informace v encyklopediích a s pomocí internetového vyhledávače. Získané informace si s pomocí učitelů zvládli formou jednoduchých poznámek zapsat do pracovního sešitu. V jednotlivých předmětech plnili řadu zajímavých úkolů, vyplňovali pracovní listy, luštili křížovku, naučili se říkanku, vyšívali na kartu. V hodinách pracovní a výtvarné výchovy si společně vyrobili rodinu tučňáků. Vyzkoušeli si práci v týmu. Závěrem byla společná účast ve školní soutěži „O nejlepšího tučňáka“. Do projektu se podle svých možností zapojovala také Petruška. Rozeznávala tučňáky podle velikosti. Vybírala jim příslušnou velikost čepiček apod.