Je rok 2044, 28. března. Je mi 44 let. Pracuji jako prodavač potravin.

Chtěl bych být zaměstnán jako prodavač potravin. V neděli bych měl volno. Na lidi se usmívat a s každým dobře vycházet. Být poctivý a spravedlivý. Každé ráno bych přišel do obchodu. Seděl bych a čekal, kdo tam přijde. A čekal a čekal. Až by do obchodu konečně přišli lidé. A lidé by pořád nakupovali a nakupovali, až by měli plný košík. A až by se domluvili kolik to stálo, tak by odešli. A další den zase.

Přál bych si své zákazníky spokojené a usměvavé.

Filip Kuzdas, 13 let – 7. ročník

Je mi 44 let. Pracuji jako popelář. Svět by měl být lepší v budoucnosti a hlavně žádné odpadky. Moje zaměstnání je popelář, můj úkol je uklízet odpadky z ulic, aby nebylo špinavé město, špinavé ulice od odpadků. Moje popelářské auto slouží na  odpadky.

Jsem popelář, vstávám v sedm hodin do práce. Hned jak přijdu do práce, nasednu do popelářského auta a jedu po silnici.

Zabočím do vesnice a zastavuju u prvního domu, naložím popelnice do zadní části auta, do prostoru s odpadky a jedu k dalšímu domu.

Když objedu všechny domy, tak mi skončí dlouhá směna. Potom jedu domů, udělám si večeři, pak pustím dálkově ovládanou televizi a mezitím si vezmu prášek proti únavě. Když mě televize přestane bavit, tak jdu ven za zábavou. A když přijdu ze zábavy domů, tak jdu do postele.

Jakub Světnička, 14 let – 7. ročník

Je mi 43 let. Pracuji jako elektrikář.

Představuji si, že v tomto roce budou létající auta, jezdící pásy, abychom  jsme mohli po nich jezdit a nemuseli příliš chodit. Elektrikáři by měli lepší nářadí a nebyli nemotorní. Opravovali by všechnu elektriku. Mohli by se přemístit z jednoho místa na druhé místo. Dobrý by byl vynález, že půjdeme po ulici a hned s někým budeme virtuálně telefonovat.

Všichni by dostávali větší výplatu. Nebyl by nepořádek na ulicích. Nezvyšovali by se daně. Lidé by neodhazovali nečistoty.

Přál bych si, aby nebyly války. Aby se nekradlo. Aby už řidiči nebourali. Aby už nebyly pistole a granáty a tak dále. Aby nebyla horší vláda.  Aby se lidé mezi sebou nervali.  Aby lidé nebyli na sebe zlí. Aby byly lepší nemocnice, policie a hasiči.  Aby byla stále lepší práce.

Lidé by mohli vynalézt stroj času, mohli bychom se vracet v čase a napravit to, co jsme udělali špatně. Bylo by pěkné, kdyby se lidé chovali líp. Aby už nikdy nebyla válka.

Jakub Vávra, 13 let – 6.ročník