PROJEKT „Praha“

ZŠsp. IV – 15. 4. do 31. 5. 2013

Projekt probíhal v měsících duben a květen. Žáci se nejrůznějšími formami seznamovali s hlavním městem ČR, jeho památkami a důležitými místy. Vyhledávali, jak památky vznikaly, kde se nachází a zjišťovali základní informace o daných tématech. Získané informace zapisovali. V jednotlivých předmětech vypracovávali pracovní listy se spoustou zajímavých úkolů. Pracovali s encyklopedií, s knihami i internetem. Poslechli si zajímavé příběhy o založení Prahy a životu ve starých dobách. Seznámili se s historií našeho hlavního města. V rámci projektu jsme navštívili město samotné. Viděli jsme na vlastní oči místa, o kterých jsme si vyprávěli. V pracovní výchově si žáci spolu s učiteli vytvořili mozaiky, obrázky, ilustrace, státní znak a erb města. Společným výtvorem byla i hezká nástěnka s vystavenými pracemi dětí. Do společné práce se zapojovala také Petruška, která plnila úkoly přizpůsobené jejímu těžkému zrakovému postižení.