PRVNÍ POMOC DO ŠKOL

Dne 4.3. 2013 jsme měli ve škole dva pány od Červeného kříže. Vyzkoušeli jsme si masáž srdce. Nejvíce mě zaujalo použití mírného bolestivého podnětu. Myslel jsem si, že mám postiženého proplesknou, ale pán mi říkal, že je lepší štípnutí do ucha, nebo přejetí prsty po hrudní kosti. Dále jsme si vyzkoušeli zastavit masivní krvácení. U masáže srdce jsem zjistil, že poskakuji rukama po hrudníku, a to není dobře. Pán od červeného kříže mi řekl, jak se to má dělat správně. U masivního krvácení jsem dělal tu chybu, že jsem škrtící obvaz sice pořádně utahoval, ale měl jsem to překroucené. Přednáška se mi líbila. Byla poučná. Hlavně jednu větu si dobře zapamatujte!  "Mrtvý, zraněný nebo nemocný zachránce = špatný zachránce" .

Autor: Mirek Šlechta (8.roč.)