hry s podzimní přírodou

Projekt třídy ZŠ sp I:  Hry s podzimní přírodou trval 3 týdny. V pátek 30.9. jsme měli cvičení v přírodě, šli jsme do sadů ,kde rostou listnaté stromy. Děti si prohlížely různé tvary listí a poznávaly různé zbarvené listí. Některý list byl červený, jiný žlutý, hnědý atd.

Děti  s radostí sbíraly listy a  nechaly si je v knížce vylisovat.  Z listů si děti udělaly krásnou podzimní kouli. Na závěr jsme si rozdělali jsme oheň a opékaly jsme si buřty.

Rozumová výchova – podzimní počasíčko: děti si zakroužkovaly , jak se správně máme oblékat na podzim

Smyslová výchova – děti rozlišovaly a poznávaly podzimní  ovoce, různé barvy listů, také rozlišovaly velké , malé listy

Pracovní a výtvarná výchova – „Podzimní strom“- kde si děti  vybarvily strom a na závěr dolepovaly vylisované listí .

„Pohádkový strom“ – kde děti si vybarvily strom podle fantazie

Hudební a pohybová výchova – „Tiše, tiše, ježek spí…“

Rehabilitační tělesná výchova – napodobování stromu , napodobování jak listí padá

Na závěr : Největší radost měly děti , že jsem jim povedl krásný podzimní strom a pohádkový strom.