Projekt „Zvířátka“

duben až květen 2018

ZŠsp.III

Cílem projektu bylo seznámit žáky s nejběžnějšími druhy domácích, volně žijících a exotických zvířat. Žáci se učili rozlišovat, kde jednotlivá zvířata žijí, čím se živí a jaká je jejich užitkovost. Měli by se orientovat v rozdělení, zda žijí ve vzduchu, na zemi či ve vodě. Mít povědomí o základních charakteristických rysech ptáků, savců a plazů. U domácích zvířat pojmenovat samce, samici a mládě. Také získali základní poznatky o tom, jak správně o zvířátka pečovat, jak se k nim chovat.
          Při získávání poznatků jsme využívali nejen obrázkové karty, encyklopedie, plastová zvířátka, pohádkové knihy, hmatové knihy, ale také jsme se podívali do Děkanské zahrady, kde jsme si prohlédli voliéry s ptáky. V rámci projektu jsme navštívili knihovnu, kde probíhaly programy ke zvolenému tématu. Tematiku zvířat jsme průběžně zařazovali do všech předmětů.
          Projekt byl ukončen vytvořením obrázkové koláže se zvířátky, se kterou se žáci zúčastnili výtvarné soutěže, která proběhla v rámci školy. Ve třídě jsme si také připravili výstavku s obrázky, které vznikaly postupně během probíhajícího projektu.
          Veškeré poznatky byly předávány vhodnou formou s respektováním individuality každého žáka a jeho možností. Jednotlivé úkoly jsme plnili v rámci mezipředmětových vztahů a to především v prostředí kmenové učebny.

Očekávané výstupy směřovaly k získání nastavených kompetencí a byla také plněna vhodná průřezová témata.